On-line věštírna budoucnosti

XIX. Slunce - Slunce září jako centrum uprostřed dvanácti hvězdných znamení a všechno proniká svým světlem. Z jeho nejhlubšího nitra rozkvétá růže poznání. Její světlo je esencí jasnosti a nejvyššího vědomí.

IX. Poustevník - Poustevník se vydal hledat vnitřní naplnění a nalezl v sobě své světlo. Je tak naplněn bohatsvím své vnitřních říše, že se mu vnější svět jeví bezbarvý a nedůležitý. Ten, kdo spočívá v sobě samém, došel domů.

Pětka disků - soužení - Pentagram (pěticípá hvězda) vypadl z rovnováhy a je převrácen špicí dolů. Nějaká situace ustrnula na mrtvém bodě a je plná napětí. Jakékoli objasnění se zdá býti nemožné a tak vše působí ještě chmurněji, beznadějněji.

Šestka pohárů - rozkoš - Strach ze zklamání (Pětka Pohárů) je překonán. Tělo a duše byly očištěny a jsou připraveny na radostné setkání s milovanou bytostí. Lotosové květy se otvírají a září mocnou žlutooranžovou barvou probuzené vitality.

Býk

byk.jpg V kontrastu k Beranovi je v pořadí druhé sluneční znamení Býk. Spadá do období, kdy je jaro v plném proudu.

Je to pevné zemské znamení, které spojuje Venušin cit pro krásu a stálost země. Smysl pro krásu a formu se zde pojí s tvůrčími schopnostmi.

Býk je stálý, konzervativní a smyslný. Váží si poklidného, jistého okolí a lpí na minulosti. Jednají střízlivě, jsou prakticky založení a zároveň jsou jedním z nejproduktivnějších znamení.

Rádi se zabývají tím, co je užitečné a co má smysl. Jejich ctností je vyrovnanost a věrnost. Naopak umíněnost a odpírání i těch nejnutnějších změn je jejich slabostí.

Charakteristickým rysem tohoto znamení je velká síla a energie. Býk je silný, klidný a vyrovnaný do doby, než se cítí být ohrožený nebo vyrušený. Pak je lepší jít jim z cesty. Jsou tvrdohlaví a neústupní.

Mají rádi pěkné oblečení, šperky a drahé parfémy. Nezřídka se cítí být přitahováni luxusním životním stylem.

Podle astrologické tradice jsou podsadití a silní, mají silná ramena a zavalitou šíji. Býk ovládá hrdlo.

Mají praktické uvažování, které jim pomáhá ve všech mechanických oborech. Mnoho Býků má i umělecké talenty. Jsou to dobří pěvci, ale také hrnčíři, sochaři, zahradníci a vše, co má něco společného s půdou.

Mají cit také pro finance a uplatní se i jako účetní nebo pokladní. Dobrým partnerem Býka může být Štír, protože jejich charakterové vlastnosti se navzájem doplňují.

Porozumět složité povaze tohoto znamení povaze dokáží Panny. Váhy přinášejí do vztahu určitá pozitiva, ale na druhou stranu také prvek nestability. Dobrou kombinací pro manželství tvoří Býk s Kozorohem.

Silné stránky Býka

  • Býka charakterizuje praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, smyslnost a důslednost.

Slabé stránky Býka

  • Dává nám však také negativní vlastnosti, jako je poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.
Období 20. 4 - 20. 5
Vládce znamení Venuše
Modalita Pevná
Element Země
Příslušnost k domu 2. dům
Štítky: