On-line věštírna budoucnosti

XXI. Universum - Karta Universum je poslední z Velkých arkán. Uzavírá kruh, který začal Bláznem. Velké Dílo dospělo k dokončení a vrací se zpět k nevinnosti a sebezapomnění Blázna.

Desítka mečů - zkáza - Devět mečů míří svou agresivní přesilou ze všech stran proti desátému a dokonale jej ničí. Desátý meč nese symboly Slunce a srdce. Tato karta ukazuje ničivou sílu neustálého negativního myšlení.

Šestka mečů - věda - Pro Vodnáře je Merkur jedním z největších darů. Jeho schopnost analyzovat přináší jasnost do výhledů na budoucnost. Ty jsou nejen jasně rozpoznány, nýbrž také mohou být srozumitelně komunikovány.

XVII. Hvězda - Tato karta představuje nádherný proces. Nejvyšší kosmická inspirace je přijímána a promítnuta do materiální úrovně. Kartě vládne znamení Vodnáře.

Býk

byk.jpg V kontrastu k Beranovi je v pořadí druhé sluneční znamení Býk. Spadá do období, kdy je jaro v plném proudu.

Je to pevné zemské znamení, které spojuje Venušin cit pro krásu a stálost země. Smysl pro krásu a formu se zde pojí s tvůrčími schopnostmi.

Býk je stálý, konzervativní a smyslný. Váží si poklidného, jistého okolí a lpí na minulosti. Jednají střízlivě, jsou prakticky založení a zároveň jsou jedním z nejproduktivnějších znamení.

Rádi se zabývají tím, co je užitečné a co má smysl. Jejich ctností je vyrovnanost a věrnost. Naopak umíněnost a odpírání i těch nejnutnějších změn je jejich slabostí.

Charakteristickým rysem tohoto znamení je velká síla a energie. Býk je silný, klidný a vyrovnaný do doby, než se cítí být ohrožený nebo vyrušený. Pak je lepší jít jim z cesty. Jsou tvrdohlaví a neústupní.

Mají rádi pěkné oblečení, šperky a drahé parfémy. Nezřídka se cítí být přitahováni luxusním životním stylem.

Podle astrologické tradice jsou podsadití a silní, mají silná ramena a zavalitou šíji. Býk ovládá hrdlo.

Mají praktické uvažování, které jim pomáhá ve všech mechanických oborech. Mnoho Býků má i umělecké talenty. Jsou to dobří pěvci, ale také hrnčíři, sochaři, zahradníci a vše, co má něco společného s půdou.

Mají cit také pro finance a uplatní se i jako účetní nebo pokladní. Dobrým partnerem Býka může být Štír, protože jejich charakterové vlastnosti se navzájem doplňují.

Porozumět složité povaze tohoto znamení povaze dokáží Panny. Váhy přinášejí do vztahu určitá pozitiva, ale na druhou stranu také prvek nestability. Dobrou kombinací pro manželství tvoří Býk s Kozorohem.

Silné stránky Býka

  • Býka charakterizuje praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, smyslnost a důslednost.

Slabé stránky Býka

  • Dává nám však také negativní vlastnosti, jako je poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.
Období 20. 4 - 20. 5
Vládce znamení Venuše
Modalita Pevná
Element Země
Příslušnost k domu 2. dům
Štítky: