On-line věštírna budoucnosti

Desítka mečů - zkáza - Devět mečů míří svou agresivní přesilou ze všech stran proti desátému a dokonale jej ničí. Desátý meč nese symboly Slunce a srdce. Tato karta ukazuje ničivou sílu neustálého negativního myšlení.

Šestka pohárů - rozkoš - Strach ze zklamání (Pětka Pohárů) je překonán. Tělo a duše byly očištěny a jsou připraveny na radostné setkání s milovanou bytostí. Lotosové květy se otvírají a září mocnou žlutooranžovou barvou probuzené vitality.

XIX. Slunce - Slunce září jako centrum uprostřed dvanácti hvězdných znamení a všechno proniká svým světlem. Z jeho nejhlubšího nitra rozkvétá růže poznání. Její světlo je esencí jasnosti a nejvyššího vědomí.

Tarot a jeho historie - Tarot je prastarý systém moudrosti, po staletí vyučovaný tajnými školami mystérií. Tato hluboká moudrost nalézá svůj viditelný, avšak zčásti do symbolů zakódovaný výraz v seskupení působivých obrazů. Každá karta je nositelem energie svých symbolů, kterou promítá a propůjčuje svému divákovi.

Váhy

vahy.jpg Sedmým znamením zvěrokruhu jsou vzdušné Váhy se základni kvalitou, kterým vládne planeta Venuše. Symbolem jsou dvě misky vah, na kterých egyptští bohové vážili duše zemřelých.

Váhy tráví svůj život tím, že porovnávají různé možnosti. Jen málokdo si tak dobře uvědomuje různé varianty, jako právě ony.

Váhy jsou znamením spravedlnosti, harmonie a vztahů, jsou to rození diplomaté. Mají zvláštní intuici na lži, neupřímnosti a podvody, které spolehlivě odhalí. Také se dokáží vcítit do druhého, porozumět a nabídnout pomocnou ruku.

Lidé narození v tomto znamení hledají rovnováhu a dokonalost, proto se těžko rozhodují a mohou být bržděni. Rozhodnutím se definitivně o jednu možnost připraví.

Dilema řeší tak, že se pro jednu možnost zkrátka rozhodnou a té se drží jak jen to jde. Mají strach, že by se musely znovu rozhodovat. Neustálé rozhodování Vah přivádí jejich blízké k šílenství. Musí se ale rozhodnout sami a nehledat pomoc u druhých.

Dávají přednost kvalitním věcem ve všech oblastech a luxusu, špatně snáší vše negativní a nepříjemné.

Jako u všech vzdušných znamení tak i Váhy jsou znamením, které používá zdravý rozum a tak se také dívá na svět.

Váhy usilují o navazování harmonických a vyrovnaných vztahu. Šťastná přátelství jsou pro ně dokonce tak důležitá, že některé své pocity raději potlačí, než aby je dali najevo svým blízkým. V kolektivu se ukazují ze své nejlepší stránky.

Uplatnění nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty. Rovněž mají nadání ke spekulacím. Často se stávají výzkumníky, historiky nebo vědeckými pracovníky. Mohou být i herci, řemeslníci, hudebníci.

V partnerství se snaží o harmonii za každou cenu, často i na úkor sebe sama. Potřebují citlivého a chápavéh partnera, který je odměněn hlubokým vztahem.

Vhodný partner může být Beran, který přinese jiskru a elán, stejně jako Lev. Vyjde i s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.

Silné stránky Vah

  • Váhy dodávají smysl pro diplomacii, eleganci, spravedlnost, rovnoprávnost, krásu a harmonii, logické myšlení, takt, společenskost, přizpůsobivost.

Slabší stránky Vah

  • Mezi negativní vlastnostii patří zejména lichocení, nerozhodnost, domýšlivost, samolibost, nesamostatnost, přelétavost.
Období 23. 9. - 23. 10.
Vládce znamení Venuše
Modalita Základní
Element Vzduch
Příslušnost k domu 7. dům
Štítky: