On-line věštírna budoucnosti

Keltský kříž - Karty zamíchejte a dvakrát sejměte, čímž vytvoříte tři hromádky. Tento postup zopakujte ještě dvakrát. Po posledním sejmutí už hromádky nedávejte na sebe, levou rukou si z nich jednu vyberte a znovu ji zamíchejte.

VII. Válečný vůz - Vozataj meditativně sedí ve svém kočáru, který se ještě nezačal pohybovat. Je oděn do zlatého brnění a rozjímá nad Svatým Grálem, jenž mu rotuje v rukou. Grál symbolizuje Kolo štěstí.

Pětka mečů - porážka - Pět mečů je uspořádáno v pentagramu stojícím na špici. Rovnováha je ztracena. Pentagram je orámován kapkami krve.

Desítka pohárů - nasycenost - Deset pohárů je uspořádáno ve tvaru stromu života. Vše je na svém místě v dokonalém, harmonickém řádu. Toto je obraz hlubokého vnitřního naplnění.

Znamení zvěrokruhu

Všelijakých výkladů znamení zvěrokruhu je obrovské množství. Znamení zvěrokruhu známe dvanáct, každé z nich vládne měsíc a během roku se vystřídají všechny.


Element Oheň
Element Země
Element Vzduch
Element Voda
Beran Beran
20. 3 - 19. 4
sym_byk.jpg Býk
20. 4 - 20. 5
sym_blizenci.jpg Blíženci
21. 5 - 21. 6
Rak Rak
22. 6 - 22. 7
sym_lev.jpg Lev
23. 7 - 22. 8
Panna Panna
22. 8 - 21. 9
sym_vahy.jpg Váhy
23. 9. - 23. 10.
Štír Štír
23. 10. - 21. 11.
Střelec Střelec
23. 11. - 21. 12.
sym_kozoroh.jpg Kozoroh
22. 12. - 20. 1.
sym_vodnar.jpg Vodnář
21. 1. - 18. 2.
sym_ryby.jpg Ryby

Prvků pro určování vlastností je několik, všechny jsou stejně důležité.

Jedním z nich je modalita znamení, nebo jiným slovem kvalita. Může být základní, pohyblivá nebo proměnlivá. Pomáhá stanovit síly a energie působící v horoskopu, významným způsobem ovlivňují základní povahové vlastnosti člověka.

Dalším důležitým vodítkem je určení živlu - elementu, kterými jsou oheň, země, voda a vzduch. Každý element nám dává jiné vlastnosti, kladné i záporné.

Pro výklad povahových vlastností je také důležité znát jejich vládnoucí planetu a příslušnost k astrologickému domu. Postavení planet v domech a ve znameních ovlivňují schopnosti člověka a jeho jednání podobně jako živly a typ kvality.

Znamení zvěrokruhu

Znamení Vládce Modalita Element Dům
Beran Mars Základní Oheň 1. dům
Býk Venuše Pevná Země 2. dům
Blíženci Merkur Pohyblivá Vzduch 3. dům
Rak Měsíc Základní Voda 4. dům
Lev Slunce Pevná Oheň 5. dům
Panna Merkur Pohyblivá Země 6. dům
Váhy Venuše Základní Vzduch 7. dům
Štír Pluto Pevná Oheň 8. dům
Střelec Jupiter Pohyblivá Oheň 9. dům
Kozoroh Slunce Základní Země 11. dům