On-line věštírna budoucnosti

Devítka mečů - krutost - Devět různě dlouhých mečů stojí vedle sebe špicemi dolů. Všechny jsou rezavé a zubaté a z jejich konců kape krev. Slzy v pozadí svědčí o velkém utrpení, které meče způsobily.

Rytíř holí - Rytíř Holí ztělesňuje mistrovství růstu a vnitřního vývoje. V levé ruce drží planoucí pochodeň (srov. Eso Holí), kterou spaluje všechnu negativitu, jež mu stojí v cestě.

X. Štěstí - Uprostřed víření energií a blesků se točí Kolo štěstí o deseti paprscích, symbol úplnosti, která je v neustálém pohybu, a přece ve svém celku neměnná. Tri figury, sfinga, opice a krokodýl, představují tři egyptská božstva. Sfinga spojuje čtyři magické ctnosti: vědění, vůli, odvahu a mlčení.

Trojka pohárů - hojnost - Tři poháry jsou vytvořeny z granátových jablíček. Tyto vzácné, lahodné plody symbolizují živoucí poklady neobyčejné lásky. Poháry stojí na zlatých lotosových květech, které je vrchovatě naplňují, až přetékají.

Znamení zvěrokruhu

Všelijakých výkladů znamení zvěrokruhu je obrovské množství. Znamení zvěrokruhu známe dvanáct, každé z nich vládne měsíc a během roku se vystřídají všechny.


Element Oheň
Element Země
Element Vzduch
Element Voda
Beran Beran
20. 3 - 19. 4
sym_byk.jpg Býk
20. 4 - 20. 5
sym_blizenci.jpg Blíženci
21. 5 - 21. 6
Rak Rak
22. 6 - 22. 7
sym_lev.jpg Lev
23. 7 - 22. 8
Panna Panna
22. 8 - 21. 9
sym_vahy.jpg Váhy
23. 9. - 23. 10.
Štír Štír
23. 10. - 21. 11.
Střelec Střelec
23. 11. - 21. 12.
sym_kozoroh.jpg Kozoroh
22. 12. - 20. 1.
sym_vodnar.jpg Vodnář
21. 1. - 18. 2.
sym_ryby.jpg Ryby

Prvků pro určování vlastností je několik, všechny jsou stejně důležité.

Jedním z nich je modalita znamení, nebo jiným slovem kvalita. Může být základní, pohyblivá nebo proměnlivá. Pomáhá stanovit síly a energie působící v horoskopu, významným způsobem ovlivňují základní povahové vlastnosti člověka.

Dalším důležitým vodítkem je určení živlu - elementu, kterými jsou oheň, země, voda a vzduch. Každý element nám dává jiné vlastnosti, kladné i záporné.

Pro výklad povahových vlastností je také důležité znát jejich vládnoucí planetu a příslušnost k astrologickému domu. Postavení planet v domech a ve znameních ovlivňují schopnosti člověka a jeho jednání podobně jako živly a typ kvality.

Znamení zvěrokruhu

Znamení Vládce Modalita Element Dům
Beran Mars Základní Oheň 1. dům
Býk Venuše Pevná Země 2. dům
Blíženci Merkur Pohyblivá Vzduch 3. dům
Rak Měsíc Základní Voda 4. dům
Lev Slunce Pevná Oheň 5. dům
Panna Merkur Pohyblivá Země 6. dům
Váhy Venuše Základní Vzduch 7. dům
Štír Pluto Pevná Oheň 8. dům
Střelec Jupiter Pohyblivá Oheň 9. dům
Kozoroh Slunce Základní Země 11. dům