On-line věštírna budoucnosti

Dvojka disků - změna - Velký had, symbol obnovení, je znázorněn ve tvaru osmičky, nekonečna. To poukazuje na neustálé změny. Had se proplétá kolem dvou disků, nesoucích jin-jang, symbol rovnováhy a harmonie.

Sedmička holí - odvaha - Mužská, válečná síla Marsu má ve spojení s odvahou Lva neuvěřitelnou sílu a účinnost. Boj bude veden neohroženě. Fialová barva v pozadí je barvou válečníka, který se bez váhání pouští do boje a kterého uspokojí pouze jednoznačné vítězství.

XX. Eón - Střední část karty obklopuje tělo hvězdné bohyně Nuith. V noci se rozpíná po celém nebi, aby poskytla zázemí hvězdám, ve dne je opět pohlcena Sluncem. Jejím společníkem je Hadit, znázorněný jako ohnivá koule s křídly.

Rytíř pohárů - Rytíř Pohárů má velká křídla, jež ho na jeho mocném bílém koni vynášejí vzhůru. Je oblečen do zeleného brnění; ve vztyčené ruce drží zlatý pohár s rakem. Vodní znamení Raka může poukazovat na rodinné vztahy.

10 trumfů - kolo štěstí

X. Štěstí

Klíčová slova: Jupiter, nový začátek, expanze, tvořivost, velký průlom, sebeuskutečnění, neočekávané štěstí.
 

Uprostřed víření energií a blesků se točí Kolo štěstí o deseti paprscích, symbol úplnosti, která je v neustálém pohybu, a přece ve svém celku neměnná.

Tri figury, sfinga, opice a krokodýl, představují tři egyptská božstva. Sfinga spojuje čtyři magické ctnosti: vědění, vůli, odvahu a mlčení. Ze sjednocení zvířecích instinktů a intuitivních duchovních sil vyrůstá moudrost. Meč v tlapách sfingy svědčí o neúplatné rozlišovací síle a schopnosti jasného myšlení.

Opice na levé straně Kola ztělesňuje přizpůsobivost (viz Mág). Vypadá to, jako by Kolo v neustálém pohybu udržovala právě ona.

Krokodýl představuje boha tvořivosti (viz Blázen). V rukou drží dva nástroje: egyptskou kotvu Ankh, symbol života. Každý tvořivý čin přináší na svět něco nového. Hůl s hákem poukazuje na skutečnost, že můžeme být »strůjci svého štěstí«. Je možné rozpoznat vhodnou příležitost a využít ji.

Střed kola tvoří Slunce, původ a sjednocení všech tvořivých sil. Slunce je také symbolem vědomí, poznání, osvícení. Ve Slunci se nalézá absolutní střed - centrum cyklonu - který i přes veškerý pohyb na svých okrajích zůstává tichý a neměnný. Ztělesňuje nejvnitrnější jádro, svědka, který zůstává nepřetržitým kolísáním duality, štěstím a neštěstím, nadějí a stra­ chem nedotčen.

My však ještě pozorujme obvod Kola a těšme se z průlomu do křišťálově jasnosti, z velkého štěstí, které nám přítomný okamžik přináší. Život má pro nás připraveny nečekané dary a možnosti. K tomu, abychom nabízené mohli vnímat, stačí jen otevřít oči.

Odkaz: Jestliže se v tvém životě nedějí zázraky, pak zde něco neouhlasí! Stojíš před možností velkého průlomu! Využij tohoto okamžiku!

Otázka: Dokážeš opravdu přijmout Velké štěstí? Co ještě stojí v cestě?

Doporučení: Napiš si, nebo důvěrnému člověku vyjmenuj, co pro tebe v tvé současné situaci znamená štěstí. Udělej si seznam všeho, co ti v prožívání štěstí právě teď brání.

Afirmace: Otevírám se zázrakům v mém životě.

Štítky: , , , , , ,