On-line věštírna budoucnosti

XIV. Umění - Alchymcké spojení Ohně a Vody, zobrazené u Blázna ještě nad jeho hlavou, se přesunulo do středu obrazu. Celá karta je charakterizována symboly integrace, sjednocení protikladů. Spojení ohně a vody, světlého a tmavého, mužského a ženského, smrti a znovuzrození, je vnitřní proces.

0. Blázen - Blázen je zobrazen jako bůh jara Dionýsos. Zelená barva nám připomíná mocnou tvůrčí sílu jara. Také krokodýl (egyptský bůh tvořivosti) je nositelem nejvyšších tvůrčích možností.

Sedmička pohárů - smilství - To, co ještě před chvílí bylo zdrojem rozkoše a životní radosti, ztratilo nyní svou přitažlivost. Květy jsou zvadlé a jejich vůně zatuchlá. City opět ztratily rovnováhu a ukazuje se, že dosud nebylo překonáno nějaké hluboké zklamání.

Vnitřní harmonizace - Karty zamíchejte a rozdělte je na dvě hromádky. Pocitově rozhodněte, která z nich je pasivní a která aktivní. Soustřeďte se na svou pasivní, přijímající vnitřní část, a tuto hromádku znovu zamíchejte.

5 holí - úsilí

Pětka holí - spor

Klíčová slova: Saturn ve Lvu; omezení; nenaplněná touha, zahořklost; úzkost; marné úsilí. 

Centrální hůl ztěžkla, jako by byla z olova. Na okřídleném disku, který obvykle odkazuje na vzestup do vyšších sfér, je teď pěticípá hvězda obrácená špicí dolů. Její střed je pokryt pěti malými, překrývajícími se disky. Oko Hóra ztratilo jasnost svého pohledu. Také hadi regenerace vypadají líně a ospale. Hlavy Fénixů jsou od sebe odvráceny, jako by se chtěly sobě vyhnout.

Karta naznačuje všeobecně stav, v němž je blokována (Saturn) tvořivá síla Lva. Volný tok energie je silně bržděn, a tudíž dochází ke stagnaci. Koncentrovaný náboj marně usiluje o nalezení možnosti projevit se. Život se stává zátěží. Malá křídla dole pokračují v zápase a snaží se těžkou olověnou hůl pozvednout.

Odkaz: V této situaci ti hrozí velké nebezpečí rezignace. Saturn nám připomíná, že se o věci musíme starat krok za krokem. Nedej se přemoci. Vždy hled do plamenů, které za holemi i přes všechny překážky hoří dál. Tato karta svědčí o tvé připravenosti postavit se situaci a něco podniknout.

Otázka: jaké nepřekonatelné překážky stojí mezi tebou a uskutečnění tvých činů? Jak ted vypadá hora úkolů a povinností před tebou?

Doporučení: Postupuj krok za krokem! Ber vše trochu lehčeji! Vytáhni si na to další kartu.

Afirmace: Ve své práci dokážu stále lépe vyjadřovat své pocity a tvořivost.