On-line věštírna budoucnosti

Keltský kříž - Karty zamíchejte a dvakrát sejměte, čímž vytvoříte tři hromádky. Tento postup zopakujte ještě dvakrát. Po posledním sejmutí už hromádky nedávejte na sebe, levou rukou si z nich jednu vyberte a znovu ji zamíchejte.

Bližší objasnění otázky nebo citového stavu - Soustřeďte se na otázku, respektive citový stav a zamíchejte karty. Rozdělte je na dvě hromádky. Levá hromádka zastupuje vaši pasivní, přijímající stránku, pravá aktivní, projevující se navenek.

Tarot a jeho historie - Tarot je prastarý systém moudrosti, po staletí vyučovaný tajnými školami mystérií. Tato hluboká moudrost nalézá svůj viditelný, avšak zčásti do symbolů zakódovaný výraz v seskupení působivých obrazů. Každá karta je nositelem energie svých symbolů, kterou promítá a propůjčuje svému divákovi.

Šestka pohárů - rozkoš - Strach ze zklamání (Pětka Pohárů) je překonán. Tělo a duše byly očištěny a jsou připraveny na radostné setkání s milovanou bytostí. Lotosové květy se otvírají a září mocnou žlutooranžovou barvou probuzené vitality.

10 holí - útlak

Desítka holí - útlak

Klíčová slova: Saturn ve Střelci; potlačované pocity; zadržovaná energie; odloučení, izolace, agrese. 

Živá energie osmi holí v pozadí je potlačována a bržděna dvěmi silnými holemi, jež nesou stejné symboly, které se objevily na Dvojce Holí. Zatímco na kartě »Nadvláda« jsou hole spojené a vzájemně se podporují, zde stojí odděleně, proti sobě a tvoří strnulou blokádu.

Komunikační pohotovost Střelce blokuje Saturn, jehož přísnost vyvolává silný strach. Z obav před odmítnutím, nelibostí nebo trestem potlačujete své vlastní pohnutky. Vaše síla, vitalita a vaše životní energie nemohou být vyjádřeny a potla­čeny se proměňují ve vztek, hněv a násilí. Když vaše agrese nenajde žádný vnější ventil, namíří dovnitř a vyústí v sebeobviňování, depresi nebo nemoc.

Tato karta je výzvou. Poznejte a ukončete potlačování sebe a svých životních impulsů. Učiňte krok k odpovědnosti za sebe sama, k osvobození se od bezdůvodných »moralistických« zábran.

Odkaz: Ať už si potlačování svých energií uvědomuješ nebo ne: existuje mnohem víc věcí, které můžeš vyjádřit, prožít, vychutnat a oslavit. Měj odvahu vyjádřit svůj vnitřní oheň!

Otázka: V jakých situacích potlačuješ svou sílu a zbavuješ se radosti ze života? Čeho se bojíš?

Doporučení: Vytáhni si další kartu s otázkou, jak bude vypadat tvůj život v okamžiku, kdy se odvážíš uvolnit?

Afirmace: Mám právo následovat své pocity a životní impulsy, neboť mi to umožňuje pravdivě vyjádřit mou lásku.