On-line věštírna budoucnosti

Osmička holí - rychlost - »Rychlost« je karta překonávání překážek, které nám stojí v cestě (Pětka Holí). Blokáda, znázorněná čtvercem, se nyní proměňuje ve velký broušený křišťál, který hraje duhovými barvami. Tyto překážky mohou být překonány otevřeným, přímým a jasným vyjádřením vašeho stanoviska.

Keltský kříž - Karty zamíchejte a dvakrát sejměte, čímž vytvoříte tři hromádky. Tento postup zopakujte ještě dvakrát. Po posledním sejmutí už hromádky nedávejte na sebe, levou rukou si z nich jednu vyberte a znovu ji zamíchejte.

XII. Viselec - Viselec je přibit hlavou dolů, v poloze, ve které je zcela zlo­ mena jakákoliv osobní vůle. Situace je strnulá: neexistuje žádný prostor pro pohyb či hru. Jakýkoliv únik se stal nemožný.

Sedmička disků - neúspěch - Strach z chybných rozhodnutí se týká především obchodů, finančních záležitostí či tělesného stavu a zdraví. Vidíte před sebou zdánlivě nepřekonatelné překážky a věříte, že je na první rozběh nemůžete přeskočit. Zlé předtuchy se hrozivě vrší (sedm olověných disků Saturnu).

8 pohárů - ochablost

Osmička pohárů - netečnost

Klíčová slova: Saturn v Rybách; stagnace; zábrany, potlačované emoce; lenost; nejasnost; bažina. 

Po výstřednosti, smilství (Sedmička Pohárů) následuje netečnost. Energie byla prohýřena, ucha měděných pohárů (srov. Šestka Pohárů) jsou rozlomená. Příliš rozkoše a nemírného požitkářství!

Voda emocí stojí, aniž by ji obnovoval nějaký pramen. Začíná hnít a výpary rozkladu stoupají k nebi a zamlžují jasné světlo. Dva zbylé lotosové květy ještě vylévají svou energii, v této situaci je to však marná snaha. Špinavá hnilobná voda tu trochu svěžesti a života okamžitě pohltí, utopí ji v netečné, husté bažině.

Vyplýtvali jste již příliš mnoho své energie na lidi, od kterých nedostáváte výměnou vůbec nic. Naplňovali jste je svou energií, ale oni byli jako bezedné sudy. Cítíte se prázdní a totálně vyčerpaní. Tento obraz vypovídá o mezilidské situaci, ve které tok energie stagnuje. Čím více se pokoušíte uváznutý vztah znovu oživit, tím bezmocnější a prázdnější se cítíte. Každý pokus druhého povzbudit se bezvýsledně vsákne.

Odkaz: je na čase rozpomenout se na sebe, jasně se ohradit a říci »ne«. Může jít o starý stereotyp, kdy svou lásku vždy směřujeme k osobám, od kterých výměnou nepřichází nic. To může poukazovat na tvůj strach z přijímání lásky.

Otázka: Kteří lidé ti v této souvislostí přicházejí na mysl? Odvážíš se vymezit hranice a stát si za nimi? V jakých situacích skrýváš své skutečné city?

Doporučení: Vytáhni si další kartu ke zjištění, co se změní, když se naučíš říkat »ne«.

Afirmace: Vytvoř si na základě dalších karet, které si vytáhneš, svou vlastní afirmaci.