On-line věštírna budoucnosti

Rytíř mečů - Rytíř Mečů v zlatozeleném brnění se v nejvyšším trysku, jež ztělesňuje jeho cílevědomě zaměřenou mentální aktivitu, žene ovzduším. Ví, čeho chce dosáhnout a nezastaví se, dokud svého cíle nedosáhne. Jeho schopnost koncentrace je pozoruhodná.

Princezna disků - Zakulacené bříško Princezny Disků ukazuje na její těhoten­ ství. V tomto Tarotu je to třetí karta pro mateřství (viz také Císařovna a Královna Pohárů). V přeneseném smyslu je Princezna Disků také matkou nové identity, myšlenky nebo pojetí.

Čtyřka pohárů - nadbytek - Růžový lotos svědčí o lásce, přijaté od druhých. Je součástí našeho citového bohatství, které nás naplňuje a které se projevuje v našem okolí nadbytkem a krásou. Schopnost, toto vše vděčně a pokorně přijímat, odhaluje vnitřní plnost, kterou můžeme sdílet s druhými.

Tarot a jeho historie - Tarot je prastarý systém moudrosti, po staletí vyučovaný tajnými školami mystérií. Tato hluboká moudrost nalézá svůj viditelný, avšak zčásti do symbolů zakódovaný výraz v seskupení působivých obrazů. Každá karta je nositelem energie svých symbolů, kterou promítá a propůjčuje svému divákovi.

5 mečů - porážka

Pětka mečů - porážka

Klíčová slova: Venuše ve Vodnáři; strach ze ztráty nebo porážky; strach z bolestných situaci nebo zkušeností. 

Pět mečů je uspořádáno v pentagramu stojícím na špici. Rovnováha je ztracena. Pentagram je orámován kapkami krve. Staré rány byly opět rozjitřeny a krvácí nanovo. Meče jsou ohnuté, tzn. poškozené a mimo harmonii. Každá z rukojetí meče ukazuje na jiný aspekt tohoto stavu. Ryba představuje minulost, spící had svědčí o tom, že neprobíhá žádné obnovování; převrácená koruna symbolizuje ztracené vědomí; beraní rohy ukazují na nedostatek nových impulsů a pohybu; mušle vyjadřuje potřebu ochrany.

Okamžiku vládne strach z porážky. Může souviset se vztahy nebo obecněji se začátkem něčeho hodně důležitého. Je to strach ze ztráty kontroly, z pocitu, že se vám vše vymyká z rukou.

Myšlení Vodnáře směřuje do budoucna. Zkouška spočívá v tom, zda navzdory strachu z porážky dáte prostor vlastní objektivitě a jasnosti (modrý okraj). Bílá barva ve středu obrazu představuje jasného ducha, jenž se pokouší moc strachu prolomit.

Odkaz: Vytažení této karty dokazuje, že svůj strach z porážkou vidíš. Strach je ve své podstatě iracionální a nemusí nutně odrážet skutečnost. Uznáš-li to, uvolníš všechny energie tímto strachem spoutané. Bojíš-li se, že ti vše vyklouzne z rukou, uvědom si, že pocit, že to v rukou máš, je iluzorní! Spatření, pochopení, přijetí a vzdání se svého strachu tě osvobodí.

Otázka: Co spojuješ s pojmem porážka?

Doporučení: Napiš si odpověd na výše uvedenou otázku nebo se o ní poděl s někým, komu důvěřuješ, jsou-li znovuodkryty staré rány, dopřej si bolest procítit. Jen tak mohou být zahojeny.

Afirmace: Přijímám svůj strach a vzdávám se ho.