On-line věštírna budoucnosti

Čtyřka mečů - příměří - Uprostřed plně rozvinuté růže se setkávají špičky čtyř stejně silných mečů. Obavy byly překonány. Jasnost Esa Mečů je zpět; dovnitř opět proniká modř.

Eso disků - Symboly Esa Disků jsou uspořádány do kříže, představujícího spojení vertikálního s horizontálním, vnitřního a vnějšího. Tělo a duch již příliš dlouho stály proti sobě a nyní se set­ kávají v harmonickém spojení. S tělem může být nyní zacházeno jako s živým chrámem ducha.

XI. Chtíč - Tradiční název této karty je Síla. Crowley kartu přejmenoval, neboť její význam vyjadřuje mnohem víc než slovo »síla« v běžné řeči. Chtíč znamená víc než vitální sílu, zahrnuje také radost a požitek z ní, znamená i vášeň.

Sedmička disků - neúspěch - Strach z chybných rozhodnutí se týká především obchodů, finančních záležitostí či tělesného stavu a zdraví. Vidíte před sebou zdánlivě nepřekonatelné překážky a věříte, že je na první rozběh nemůžete přeskočit. Zlé předtuchy se hrozivě vrší (sedm olověných disků Saturnu).

7 mečů - marnost

Sedmička mečů - marnost

Klíčová slova: Měsíc ve Vodnáři; sklíčenost, malomyslnost, vrtkavost, existenční strach; negativní očekávání. 

Velký meč jasnosti je napaden a poškozen šesti menšími meči a ztrácí svou energii a odolnost. Menší meče s planetárními symboly na rukojetích představují pesimistické myšlenky, které znemožňují jasný úspěch. Vědomé a nevědomé (Slunce a Měsíc na koncích centrálního meče) si vyměnily pozice. Chmurná očekávání nevědomého kalí váš jasný vhled. Člověk je ovládnut těžkou úzkostí, ačkoli ve skutečnosti je vše na nejlepší cestě.

Skličující vlivy šesti malých mečů mohou být popsány následovně:

  • Neptun: Všechno je jakoby zahalené závojem; jednoduše nevím, co opravdu chci.
  • Venuše: To je přece příliš krásné, než aby to byla pravda.
  • Mars: Chybí mi energie, nemám čas, jsem příliš starý.
  • Jupiter: To je příliš mnoho dobrého najednou. Tolik úspěchu bych neunesl.
  • Merkur: Vždyť to ani nedokážu pořádně vyjádřit.
  • Saturn: To je pro mne příliš namáhavé a trvá to až moc dlouho.

Tyto doslova zhoubné myšlenky nesmějí být brány vážně. Skutečnost je od vašeho současného pocitu naprosto odlišná a svým pochybnostem se brzo budete moci zasmát.

Odkaz: Tvoje obavy nijak nesouvisí se skutečností! Procitni a vnímej skutečnost!

Otázka: Ve kterých oblastech života máš o sobě díky svým omezujícím představám nevalné mínění? Jaké jsou tvé omezující myšlenky?

Doporučení: Vytáhni si další kartu s otázkou, jak tvůj život bude vypadat, když své pochybnosti necháš padnout.

Afirmace: Ovládám všechny schopnosti a prostředky potřebné k dosažení toho, po čem v hloubi duše toužím.