On-line věštírna budoucnosti

Vnitřní harmonizace - Karty zamíchejte a rozdělte je na dvě hromádky. Pocitově rozhodněte, která z nich je pasivní a která aktivní. Soustřeďte se na svou pasivní, přijímající vnitřní část, a tuto hromádku znovu zamíchejte.

Eso disků - Symboly Esa Disků jsou uspořádány do kříže, představujícího spojení vertikálního s horizontálním, vnitřního a vnějšího. Tělo a duch již příliš dlouho stály proti sobě a nyní se set­ kávají v harmonickém spojení. S tělem může být nyní zacházeno jako s živým chrámem ducha.

XVII. Hvězda - Tato karta představuje nádherný proces. Nejvyšší kosmická inspirace je přijímána a promítnuta do materiální úrovně. Kartě vládne znamení Vodnáře.

Tarot a rozhodování - Jsou-li karty opakovaně zneužívány, tj. důležitá poselství opakovaně přehlížena, brzy ztratí svou sílu a přestanou poskytovat jasné odpovědi.Rozhodujete-li se mezi několika alternativami, udělejte si především jasno, o jaké alternativy jde a jaké jsou možné následky.

2 disky - změna

Dvojka disků - změna

Klíčová slova: Jupiter v Kozorohu; změna, transformace. 

Velký had, symbol obnovení, je znázorněn ve tvaru osmičky, nekonečna. To poukazuje na neustálé změny. Had se proplétá kolem dvou disků, nesoucích jin-jang, symbol rovnováhy a harmonie. Otáčejí se v protisměru, což ukazuje na vnitřní i vnější změny. Trojúhelníky, staré alchymistické symboly, jsou zobrazeny v barvách čtyř elementů:

červená = Oheň,
modrá = Voda,
šedivá = Země,
žlutá = Vzduch.

Transformace se dotýká všech oblastí bytí.

Jupiter, planeta štěstí a expanze, naznačuje, že změna přinese štěstí a obohatí život. Nové přinese více stability a bezpečí (Kozoroh).

Ztratí-li staré vnitřní rovnováhu, je změna zpravidla nezbytná. Změny námi otřásají a probouzejí nás. Koruna na hlavě hada je symbolem probuzení.

Fialová (barva válečníka) ukazuje, že spolu se změnou se rodí nová energie. Jediná Stálá věc je nestálost. Jediná jistá věc je nejistota.

Odkaz: Tvůj život prochází neustálými změnami, které ti umožňují růst, rozšiřují tě a expandují a obohacují. Odevzdej se změnám s plnou důvěrou!

Otázka: Před jakou vnitřní nebo vnější změnou v životě stojíš? Na čem ještě lpíš?

Doporučení: Medituj nad větou: Jediné, co trvá je změna.

Afirmace: Každým dnem se mi ve všech směrech daří stále lépe.